Nowe osoby na siłowni często wydają się zagubione. Nic dziwnego, ponieważ każdy potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowym miejscu. Szczególnie jeśli jest to siłownia lub klub fitness, a my nie mamy doświadczenia w treningach. Dlatego warto na pierwszy trening na siłowni z kimś się umówić. Może to być dobry kolega lub koleżanka, a także trener personalny.

Początki na siłowni przeważnie są trudne

Osoby początkujące niemal zawsze na początku wydają się zagubione. Nawet jeśli mamy ściśle ułożony plan treningowy, to i tak na pierwszych treningach szukamy poszczególnych stanowisk, rozglądamy się w poszukiwaniu konkretnych akcesoriów, a nawet patrzymy, czy ktoś inny na nas nie patrzy.

Na pewno wynika to ze słabej pewności siebie w takich miejscach oraz po prostu jego nieznajomości. Rozwiązaniem tych problemów, a przede wszystkim dyskomfortu w nowym miejscu, na pewno będzie pierwsza wizyta w klubie fitness wraz ze znajomym. W dwójkę zawsze raźniej, a jeśli nawet nie mamy kogo zabrać z różnych powodów, to zawsze pomocny będzie profesjonalny trener personalny.

Trener personalny na siłowni

Na każdej siłowni na pewno można znaleźć trenera personalnego, który pomoże nam zaadaptować się do treningu fitness. Jeśli po raz pierwszy idziemy na siłownię, to na początku trener personalny może nam wyjaśnić technikę poszczególnych ćwiczeń. Na pewno takie ćwiczenia jak przysiad ze sztangą, martwy ciąg lub wyciskanie na ławce powinniśmy wykonywać pod okiem doświadczonej osoby.

Budowanie mięśni – jak szybko nabrać masy mięśniowej?

Oczywiście współpraca z trenerem personalnym będzie generowała koszty. Jeśli mamy wypracowaną już technikę ćwiczeń i chcemy jedynie pomocy przy pierwszej wizycie na siłowni, aby się zaaklimatyzować, to powinna wystarczyć jednorazowa godzina z trenerem. Z kolei jeśli jednak jesteśmy naprawdę po raz pierwszy na siłowni i nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji trenować, to warto co najmniej przez pierwsze kilka tygodni trenować pod okiem specjalisty. W ten sposób opanujemy technikę poszczególnych ćwiczeń, dzięki czemu każdy kolejny trening będzie bezpieczny oraz efektywny.