Ćwiczenia na nogi są jednak częściej i chętniej wykonywane przez kobiety, jednak to nie znaczy, że faceci nie dbają o to, aby ich nogi były niesamowicie umięśnione, jednak tutaj zasadnicze pytanie – Jakie ćwiczenia najlepiej wybrać na nogi?

Dziś omówimy cztery ciekawe ćwiczenia, aby nasze nogi rosły „jak na drożdżach” dlatego przejdźmy do konkretów.

Ćwiczenia na nogi – przysiady

Przysiady czyli jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na nogi, jednak czy najłatwiejsze? Ćwiczenie jest niesamowicie skuteczne, ponieważ poprawnie wykonywane może nam przynieść w krótkim czasie zadowalające efekty, jednak dokładnie jakie mięśnie angażują przysiady? Mięsień czworogłowy uda, czyli po prostu uda. Podczas tego ćwiczenia nasze uda dostają niezły „wycisk” i to właśnie dlatego te ćwiczenie jest tak skuteczne, poza mięśniem czworogłowym uda, bardzo angażujemy mięsień dwugłowy łydki.

Martwy ciąg – świetne ćwiczenie na budowę mięśni nóg

Martwy ciąg to kolejne świetne ćwiczenie, aby poprawić wygląd naszych nóg, ponieważ bardzo rozwijają czworogłowy uda, mięsień dwugłowy łydki, a dodatkowo mięsień czworoboczny, czyli poprawia nasze plecy. Ćwiczenie te (martwy ciąg) jest zalecany osobom, które posiadają problemy z plecami, jednak wracając do nóg – martwy ciąg, to ćwiczenie, które bardzo mocno angażuje nasze dolne kończyny, przez co w połączeniu z ćwiczeniami wyżej, oraz regularności, możemy liczyć na zadowalające efekty, jednakże to nie wszystko na dziś.

Przysiady na palcach dla mięśni nóg

Przysiady na palcach – ćwiczenie stricte na rozbudowę łydki, po takim ćwiczeniu bez problemu poczujemy jak bardzo nasze łydki pracują, ponieważ jest to jedno z prostszych ćwiczeń do wykonania, jednak jedno z najbardziej intensywnych, jednak regularnie uwzględniając to ćwiczenie w planie, w dosyć krótkim czasie zauważymy efekty.

Ćwiczenie na nogi – wykroki

Wykroki to ostatnie na dziś ćwiczenie, które sprawi, że nasze nogi będą niesamowicie umięśnione, jeśli będziemy regularnie je wykonywać, jednak teraz pytanie – jakie mięśnie angażują wykroki? Przede wszystkim mięśnie czworogłowe uda, jednak mięsień pośladkowy również jest zaangażowany, a teraz pytanie – warto w ogóle wykonywać te ćwiczenie skoro te ćwiczenie angażuje tam mało naszych mięśni? TAK  – wykroki świetnie poprawiają naszą równowagę, a także ogólną koordynację ruchową.

źródło: https://www.pilka-nozna.pl/ – piłka nożna, sport, ćwiczenia i treningi