Chociaż nie jest to w 100% konieczne, aby korzystać z różnych urządzeń, aby schudnąć, pewne akcesoria na siłownię mogą być bardzo przydatne. Małe elementy wyposażenia, o których nie pomyślałeś, mogą mieć duży wpływ na Twój plan fitness i prawdopodobieństwo, że będziesz się go trzymać.

Siłownia i ćwiczenia to nie tylko ciężki sprzęt

Wszyscy myślimy o rzeczach oczywistych, jeśli chodzi o sprzęt do odchudzania – bieżnie, maszyny do ćwiczeń.  Ale co z małymi rzeczami, które możemy mieć w domu, a które mogą pomóc nam zmotywować się do działania? W końcu motywacja jest kluczem do każdej utraty wagi lub planu fitness. To sprawia, że pewne elementy wyposażenia nie są niezbędne, ale są bardzo blisko, aby takie się stały.

Więcej artykułów o treningach i odchudzaniu, znajdziesz w serwisie https://www.czemu.pl/.

Które akcesoria mogą odmienić nasze mniemanie o ćwiczeniach?

Odtwarzacz MP3

Zacznijmy od najbardziej oczywistego z tej listy – odtwarzacz MP3, czyli najpewniej smartfon. Prawdopodobnie już używasz go podczas ćwiczeń.  Pamiętaj, że nie musi on tylko odtwarzać muzyki – może odtwarzać radio (ludzie często słuchają wiadomości), audiobooki, lekcji języków obcych i wiele innych.  Z telefonem można robić wiele rzeczy (w dzisiejszych czasach także oglądać filmy na bieżni).

Waga do ważenia

Akcesoria do ćwiczeń dla osób, które starają się schudnąć powinny obejmować zestaw wag, które pokazują nam, że zmierzamy we właściwym kierunku (lub nie), może być niezwykle motywujące. Warto jednak zachować umiar i ważyć się średnio raz w tygodniu.

Monitor tkanki tłuszczowej

Podczas gdy większość ludzi posiada dwie pierwsze, monitor tkanki tłuszczowej jest jednym z najbardziej motywujących elementów wyposażenia fitness, którego większość ludzi nie posiada. Wiedza o tym, ile mamy tkanki tłuszczowej w organizmie i ile powinna ona wynosić, może pokazać nam, jaka jest nasza prawdziwa kondycja, niezależnie od czasami mylących statystyk dotyczących wagi. Taki sprzęt można znaleźć w wybranych siłowniach i ośrodkach fitness.

Pełnowymiarowe lustro

Oglądanie siebie w całej okazałości (lub jej braku) w lustrze o pełnej długości może nam przypomnieć, dlaczego staramy się poprawić kondycję i schudnąć.  To z kolei zachęca nas do ponownego pójścia na siłownię.