Biceps, czyli coś co chce mieć każdy mężczyzna – duży opinający koszulki biceps to marzenie niejednego faceta, jednak jeśli chcemy faktycznie przyczynić się do tego by ten biceps urósł, warto zastosować te trzy ćwiczenia o których dzisiaj szerzej porozmawiamy.

Uginanie w stawie łokciowym w oparciu o kolano

Pierwszym ćwiczeniem na naszej liście będzie uginanie w stawie łokciowym w oparciu o kolano.
Zaczynając trening bicepsa, powinniśmy pamiętać, aby odpowiednio mocno spiąć bicepsa, jednocześnie nie doprowadzając do upadku mięśniowego.

Ćwiczenie godne uwagi, ze względu na fakt, że angażujemy krótką głowę bicepsa, przez co przy poprawnej technice wykonania, bardzo szybko odczujemy jak skuteczne jest to ćwiczenie. Jeśli wykonujemy regularnie trening siłowy ze sztangami i hantlami, to na pewno warto wpleść to ćwiczenie na biceps do planu treningowego. Jako wskazówkę odnośnie techniki warto napomknąć, by nie pochylać głowy w dół, tylko przez całe ćwiczenie  mieć ją uniesioną do góry.

Uginanie młotkowe

Uginanie młotkowe czyli jedno z najbardziej krytykowanych ćwiczeń na tę partię – w klasycznej wersji (łokcie przy ciele) nie da nam za dużych efektów, lecz w przypadku zastosowania kąta pachowego wynoszącego 90 stopni po 3 serie każda licząca od 10 – 12 powtórzeń efekty zobaczymy dość szybko, pamiętajmy aby tego ćwiczenia nie stosować jako główne ćwiczenie, a wyłącznie dodatek na dobicie, lub „odpoczynek” między innymi ćwiczeniami na tę partię.

Spider – curl

Trzecim i ostatnim na dziś ćwiczeniem będzie spider – curl z wykorzystaniem hantli
ćwiczenie wykonujemy na ławeczce skośnej.
Niezwykle ważne w tym jest nasza technika, ponieważ nie poprawna przyczyni się tylko do kontuzji.
Spider – curl bardzo mocno angażuje mięśnie bicepsa więc uwzględnijmy je w naszym planie treningowym.