Wyrzeźbienie brzucha nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Zatem Panie, które marzą o idealnie płaskim brzuchu z zarysowanymi mięśniami muszą nastawić się na sumienną i konsekwentną pracę. Kluczem do sukcesu są odpowiednie ćwiczenia i zdrowa dieta. Jeśli figura tego wymaga, należy zacząć od redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. W tym przypadku najbardziej efektowne są treningi cardio. Jednocześnie można włączyć ćwiczenia wzmacniające mięśnie i rzeźbiące sylwetkę. Jakie będą najskuteczniejsze? Jak trenować, by szybko cieszyć się wymarzonym płaskim brzuchem?

 Jakie ćwiczenia wykonywać na plaski brzuch?

Istnieje cała gama sprawdzonych ćwiczeń, które sprzyjają rzeźbieniu brzucha. Większość z nich z powodzeniem można wykonać w domowych warunkach.

W zasadzie wystarczy kawałek miejsca, mata i chęci! Istotna jest prawidłowa technika ich wykonywania, tak by faktycznie angażować do pracy mięśnie. Celem zwiększania efektywności treningu brzucha warto dodać jakiś ciężar na przykład hantle lub gumy oporowe. O to top 5 popularnych i skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch:

  1. Klasyczne brzuszki. To popularne ćwiczenie polegające na unoszeniu tułowia w pozycji leżącej z nogami ugiętymi w kolanach. Warto wykonywać je regularnie w kilkunastu powtórzeniach. Angażują przede wszystkim mięśnie proste brzucha.
  2. Intensywny rowerek. Ćwiczenie polega na wykonywaniu ruchów nogami jak przy jeździe rowerem, w pozycji leżącej na plecach. Można je wykonywać z włączeniem również rąk. Wówczas dłonie należy ułożyć za głową, zaś łokcie mają wykonywać ruch do kolan po swojej przekątnej. Ćwiczenie to angażuje mięśnie proste i skośne brzucha.
  3. Nożyce, czyli unoszenie naprzemiennie prawej i lewej nogi w pozycji leżącej. To ćwiczenie włącza do pracy mięśnie brzucha i mięsień prosty uda.
  4. Deska. To ćwiczenie izometryczne, a właściwie podpór przodem na przedramionach. Wymaga utrzymywaniu całego ciała od stóp do głów w jednej, prostej linii opierając się tylko na przedramionach i krawędziach stóp. Angażuje głównie mięśnie głębokie brzucha, ale wzmacnia też mięśnie kręgosłupa, ramion i nóg.
  5. Unoszenie bioder z nogami w górze. Ćwiczenie polega na unoszeniu złączonych nóg do góry, jednocześnie podciągając głowę z barkami. Świetnie angażuje mięśnie proste brzucha.

Więcej artykułów i porad jak skutecznie ćwiczyć znajdziesz w serwisie https://www.aktualne.pl/.