Niestety jakoś tak się stało, że rowerki stacjonarne powoli odchodzą do lamusa. Są już po prostu passe, bo zostały zastąpione przez nowocześniejsze orbitreki, prawdziwe bieżnie i steppery z uchwytami. Wielka szkoda, że tak się stało, skoro rowerek stacjonarny zalety są olbrzymie i niepodważalne. Gdyby każdy miał o nich pojęcie, najprawdopodobniej znów zapanowałaby moda na uprawianie domowego kolarstwa.

Ćwiczenia na rowerku stacjonarnym – podstawowe zalety

Rowerki stacjonarne świetnie zastępują przecież zwykłe rowery, a mają nad nich tę przewagę, że mogą być używane zawsze, niezależnie od warunków panujących na dworze. Trudno natomiast oczekiwać, że ktokolwiek będzie chciał ruszać się na zewnątrz podczas silnego wiatru, deszczu bądź burzy czy gwałtownych opadów śniegu. Zimą i jesienią lepiej przestawić się na treningi domowe. A dzięki takim rowerkom stacjonarnym one też będą niezwykle skuteczne.

Dla niektórych ważne będzie również to, że na rowerku stacjonarnym łatwo o utrzymanie stałej prędkości. Nie trzeba się nią specjalnie przejmować. Wystarczy od czasu do czasu zerknąć na ekranik monitorujący intensywność wysiłku, by przez cały okres trwania treningu utrzymywać to samo tempo ćwiczeń. Stała prędkość jest natomiast kluczowa w przypadku treningów cardio. Nie mogą być one zbyt intensywne, bo wtedy nie będą tak korzystnie spalać tkanki tłuszczowej.

Więcej ciekawych artykułów traktujących o treningach, sportach i zdrowym stylu życia, przeczytasz w serwisie pilka-nozna.pl.

Jazda na rowerku stacjonarnym potrafi też stać się czystą przyjemnością i frajdą, zwłaszcza jeśli zostanie połączona z innymi ulubionymi czynnościami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tak właśnie działać. Na rowerek stacjonarny można wziąć ze sobą książkę czy gazetę, aby umilić sobie czas ćwiczeń.