Chciałbyś, by siłownia rzeczywiście stała się dla ciebie takim drugim domem, bo masz zamiar odwiedzać ją przynajmniej co drugi dzień albo nawet i częściej, ale póki co są to niespełnione marzenia, gdyż jeszcze nigdy nawet nie wykonałeś chociażby jednego kompletnego treningu siłowego? W takim razie chyba czas to zmienić, czyż nie? Zawsze jest dobry moment na to, by zacząć porządnie trenować. W przygotowaniach do ćwiczeń pomoże ci natomiast każdy trener osobisty. To właśnie on pokaże ci, jak trenować, by robić to i skutecznie, i bezpiecznie – nie ryzykując żadnymi urazami czy kontuzjami.

Nie chodzi tu zresztą tylko i wyłącznie o samą technikę. Na samym początku przygody z siłownią pomoc trenera osobistego okazuje się nieoceniona również z tego powodu, że to właśnie ta osoba jest w stanie na spokojnie zaznajomić cię z zupełnie nowym dla ciebie otoczeniem – tymi wszystkimi dziwnymi obciążeniami, ciężkimi żelaznymi hantlami, ale też i ludźmi, którzy wyglądają tak, jak gdyby dosłownie urodzili się na siłowni i spędzili w niej całe swoje życie (nieraz tak zresztą jest). Na spokojnie przyzwyczajasz się do specyficznej aury. Trener osobisty wszystko dokładnie ci pokazuje i objaśnia, do czego służą poszczególne sprzęty, jak korzystać z konkretnych maszyn oraz w jaki sposób ustawiać np. taką bieżnię, aby pobiec przez chwilę pod górę i wykonać interwały. Pamiętaj tylko, by maksymalnie wykorzystać cały poświęcany ci czas. Skoro już płacisz za treningi z trenerem personalnym, zrób absolutnie wszystko, by wyciągnąć z nich tak wiele, jak tylko się da. Masz jakieś pytanie? Od razu je zadaj. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań, dlatego twój trener osobisty na każde z nich odpowie i zrobi to tak, aby w pełni wyczerpać temat. Ponadto na każdym kroku pomoże ci przyswajać prawidłowe wzorce ruchowe. To jest właśnie chyba ten najważniejszy aspekt trenowania z instruktorem. Sam często nie jesteś w stanie korygować swojej techniki, nawet w przypadku ćwiczenia przed lustrem, dlatego też dobrze by było, gdyby od czasu do czasu przyjrzał ci się ktoś z boku, kto pozostanie obiektywny.

Trening personalny – jak wygląda?

Trener personalny na pewno więc nauczy się prawidłowego i poprawnego trenowania, a przy tym wszystkim postara zachęcić cię do pracy z wolnym ciężarem. Maszyny są wygodne w użyciu, ale niestety ćwiczenia na nich nie dają aż tak dobrych rezultatów. Warto zamienić je zatem na wolne żelastwo. Warto nauczyć się z nim pracować, przez jakiś czas współpracując z trenerem osobistym.