Siłownia dla kobiet zawsze będzie częściowo różnić się od tej typowo kierowanej do mężczyzn. Pojawią się na niej inne sprzęty, bo też damski trening skoncentrowany jest na trenowaniu nieco innych partii mięśniowych. Paniom zależy też zwykle po prostu na szczupłej sylwetce, a w przypadku chęci zrzucania zbędnych kilogramów najlepiej sprawdzają się klasyczne urządzenia cardio.

Jaki sprzęt do domowej siłowni powinien zatem pojawić się w miejscu, w którym mają zamiar ćwiczyć głównie panie?

Oczywiście nawet damska część społeczeństwa ma do wyboru wiele różnych przyborów fitness, dlatego logicznie rzecz biorąc nie da się wszystkich z nich umieścić na domowej siłowni. Trzeba jakoś się ograniczyć i zrezygnować z przynajmniej paru przyrządów. Jednej rzeczy na domowej siłowni na pewno nie może jednak zabraknąć, a będzie to po prostu zwykła mata do ćwiczeń. Najlepiej antypoślizgowa i gładka, którą łatwo można będzie zrolować po zakończonym treningu. Taką matę wystarczy wtedy zsunąć i umieścić w kącie pokoju, aby nie zajmowała wiele miejsca.

Domowy sprzęt treningowy

Sprzęt do ćwiczeń w domu powinien składać się również z praktycznych taśm oporowych, ekspanderów, skakanki oraz wałków bądź rollerów przeznaczonych do rozmasowywania napiętych mięśni i obolałych partii ciała. Kobiety zwykle lubią też ćwiczyć na stepperach, dlatego po coś takiego także warto sięgnąć. Przydadzą się im również piłki lekarskie, jakieś mniejsze hantle oraz sprzęt typu kettlebell. Z takim wyposażeniem spokojnie można już pracować nad swoim ciałem i efektywnie je zmieniać.

Więcej porad treningowych i dietetycznych znajdziemy na zaprzyjaźnionym portalu nadwrazliwosc.pl.