Jeśli chcesz być kulturystą ekspertem, będziesz musiał podjąć wysiłek zrozumienia anatomii swojego ciała. Aby odpowiednio zbudować mięśnie, będziesz musiał dokładnie wiedzieć, gdzie znajduje się każdy z nich i jak można je skutecznie rozwijać. To może wydawać się łatwe, ale nie jest to spacer po parku, zwłaszcza z powodu często niemożliwych do wymówienia łacińskich nazw mięśni. Pewnie że można używać polskich, ale łacińskie brzmią kozacko!
Aby dokładnie poznać swoje mięśnie, zlokalizuj lustro i spróbuj samodzielnie znaleźć każdy z mięśni na swoim ciele. Zacznijmy od szyi. W okolicy szyi znajdują się dwa podstawowe mięśnie, na których możesz się skoncentrować podczas treningu kulturystycznego. Są to górny czworobok i dźwigacz łopatki. Pierwszy to mięsień biegnący od karku do ramienia.
Ten ostatni biegnie równolegle do początkowych kręgów szyjnych w szyi.
Trapez, zwany czule kapturami schodzi w dół karku i wokół talii po obu stronach kręgosłupa. Na ramionach znajdziesz mięśnie naramienne, zwane również naramiennymi. Na przedniej części barku znajduje się przedni mięsień, z boku środkowy mięsień, a z tyłu tylny mięsień. Tuż pod przednią częścią mięśnia naramiennego znajdują się mięśnie stożka rotatorów, które wychodzą prosto z okolicy pach.
Na klatce piersiowej znajdują się mięśnie piersiowe. Na twoich ramionach znajdziesz 2 różne rodzaje mięśni, biceps i triceps. Tricepsy biegną wzdłuż bocznej części ramienia od barku do łokcia, podczas gdy bicepsy biegną wzdłuż wewnętrznej części. Oba mięśnie są dość wyraźne na przedramionach.
Twoje mięśnie brzucha znajdują się bezpośrednio na brzuchu.
Na nogach znajdziesz mięśnie czworogłowe bezpośrednio z przodu. Reszta mięśni nóg znajduje się z tyłu, na łydkach, czyli w dolnej części nóg. Kolejny mięsień, zwany ścięgnem podkolanowym, znajduje się na górnej części nogi. Jeszcze inne ważne grupy mięśni to pośladki na pośladkach i łaty zlokalizowane na górna część pleców. W dolnej części pleców znajdziesz również dolne mięśnie pułapki.
Tak jak rzeźbiarz powinien znać zarówno materiał, nad którym pracuje, jak i ruchy, które na nim będzie wykonywał, tak i kulturysta musi również znać twoje ciało (lub materiał) i reżim ćwiczeń (lub Twoje pociągnięcia) misternie. Wiedza dotycząca obu tych istotnych czynników jest absolutnie niezbędna dla wszystkich kulturystów. Jeśli nie znasz swoich mięśni jak grzbietu dłoni, nie będziesz w stanie ich odpowiednio zaangażować i odpowiednio rozwinąć.
Zgarnij więcej porad ze sportu, diety i ćwiczeń z portalem https://www.ewiadomosci.pl!
Dlatego zacznij swój reżim kulturystyczny od świadomego wysiłku, aby zidentyfikować każdy z ważnych mięśni twojego ciała. Skoncentruj się na każdym lub grupie z nich w danym momencie. Zastanów się, w jaki sposób chcesz ukształtować swoje ciało pod względem mięśni, które musisz ćwiczyć i odpowiednio podejdź do treningu.