• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

W jakim celu chodzisz na siłownię?

Wśród stałych bywalców niektórych siłowni w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ostatnio badania – ich wyniki mogą być naprawdę zaskakujące. Okazuje się bowiem, że na siłownię w tak oczywistym celu jak ćwiczenia fizyczne chodzi jedynie około połowa stałych bywalców takich miejsc. Co jednak robi reszta?

po co chodzimy na siłownięWychodzi na to, że dla ogromnej części ludzi siłownia jest miejscem w którym można w spokoju oderwać się od codziennych obowiązków, obejrzeć mecz czy po prostu spotkać się ze znajomymi. Jeszcze dla nich innych jest swego rodzaju klub randkowy – niektóre osoby mają nadzieję na poznanie tam miłości swojego życia. Istnieje zatem wiele różnych rzeczy, jakie można zdaniem wielu ludzi robić na siłowni – niestety, ćwiczenia fizyczne nie zaliczają się do tego grona.

Wielu ludzi regularnie uczęszczających na siłownię wprost przyznaje się do tego, że ćwiczenie w miejscu publicznym byłoby dla nich czymś bardzo wstydliwym. Oczywiście, dbają oni o to, aby posiadać najwyższej klasy sprzęt i ubranie do ćwiczenia. Od razu po przyjściu na siłownię przebierają się w nie, po czym wyciągają książkę lub idą do kawiarenki, gdzie spędzają kolejną godzinę.

Inne osoby wykupują karnet na siłownię wyłącznie dlatego, że w obecnych czasach zdrowy i aktywny tryb życia jest czymś bardzo modnym. Oczywiście, nawet do głowy nie przychodzi im to, aby na siłowni wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia. Mało tego, w bardzo wielu przypadkach tacy ludzie ani razu nie pojawiają się na siłowni, zaś karnet noszą po prostu w portfelu aby móc w razie potrzeby pochwalić się nim przed znajomymi. Bardzo wysoka cena jaką w wielu przypadkach trzeba tutaj płacić nikomu oczywiście nie przeszkadza.

co robimy na siłowniJeszcze inni ludzie traktują siłownię jako miejsce, w których można spotkać swoją drugą połówkę. Jest to bardzo ważne szczególnie dla panów którzy z góry uważają, że na siłowni znajdą dla siebie przede wszystkim wysportowane i dbające o siebie dziewczyny. Wszystko to pokazuje zatem, że posiadanie karnetu na siłownię wcale nie oznacza, że ktoś faktycznie dba o swoją kondycję.