• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Zawód trenera personalnego

Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo opłacalny może być obecnie zawód trenera personalnego. Warto zainteresować się tym nieco bliżej, szczególnie jeśli mieszka się w większym mieście, bowiem szanse na sukces są tam naprawdę duże.

trener osobistyTrudno jednak jest się temu dziwić, bowiem ciągła pogoń za zdrowym trybem życia oraz atrakcyjną, wysportowaną sylwetką staje się w takich miejscach na porządku dziennym. Co więcej, każdy trener personalny który spędzi w tej branży przynajmniej kilka lat potem nie musi już zbytnio obawiać się o odpowiednią liczbę klientów chętnych do współpracy z nim. Wystarczy wyrobić sobie w tej branży odpowiednią renomę, aby inni klienci zaczęli nas polecać sobie nawzajem – dobre nazwisko w tym przypadku może być zdecydowanie najskuteczniejszą reklamą.

Warto dowiedzieć się także tego, czym dokładnie zajmuje się trener osobisty. Jak sama nazwa wskazuje, osoba taka jest odpowiedzialna przede wszystkim za przygotowywanie treningów dla swoich klientów – trzeba to robić przy dokładnym uwzględnieniu wszystkich indywidualnych potrzeb danego człowieka. Jego rola nie ogranicza się jednak do przygotowania samego planu i pozostawienia swojego klienta samemu sobie. Dobry trener zawsze musi wspierać taką osobę we wszystkich jej wysiłkach i w odpowiedni sposób motywować ją do działania. Czasami potrzebna jest jedynie zwykła rozmowa, w innych przypadkach krzyk – ważne jest jednak to, aby osiągnąć tutaj zadowalające efekty.

dobry trener osobistyAby zostać dobrym trenerem trzeba posiadać szerokie kwalifikacje oraz wiedzę na wiele różnych tematów. Konieczna jest oczywiście znajomość budowy ludzkiego ciała oraz duży zasób informacji z zakresu wychowania fizycznego – jedynie w taki sposób możliwe będzie przygotowywanie dla swoich klientów faktycznie dobrych planów treningowych. Nie bez znaczenia są również umiejętności interpersonalne; z wymienionych wyżej powodów trener zawsze musi być w stanie nawiązać ze swoimi podopiecznymi odpowiedni kontakt.