• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Zostań instruktorem fitness

Jeżeli ktoś traktuje fitness jako swoją życiową pasję, to powinien pomyśleć o pracy na stanowisku profesjonalnego instruktora. Warto przede wszystkim dowiedzieć się, jakie uprawnienia należy w tym celu zdobyć i jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc cieszyć się możliwościami na rynku pracy w tej dziedzinie.

instruktor fitness - zawód dla CiebiePierwszym krokiem jest oczywiście ukończenie odpowiedniego kursu kształcącego do takiego zawodu. Musimy poświęcić nieco czasu na znalezienie dobrej oferty tego typu – aktualnie organizacją kursów zajmują się profesjonalne firmy, uczelnie oraz kluby fitness. Oczywiście, przy wybieraniu dla siebie takiej oferty należy zwracać uwagę na całe mnóstwo różnych kwestii, takich jak to, czy po ukończeniu danego kursu otrzymamy państwowe zaświadczenie potwierdzające zdobyte przez nas kwalifikacje.

Kursy tego typu są przeznaczone właściwie dla każdego. Praca na stanowisku instruktora fitness zawsze będzie dla nas doskonałą propozycją, jeśli tylko lubimy ćwiczyć i pasjonujemy się tego typu aktywnościami fizycznymi. Oczywiście przed wybraniem się na kurs musimy sami zadbać o swoją kondycję i pojawić się tam z wysportowanym ciałem oraz piękną sylwetką. Aby móc realizować się w tym zawodzie, musimy również lubić pracę z innymi ludźmi. Dobry trener fitness powinien posiadać odpowiednie umiejętności interpersonalne, dzięki którym będzie w stanie nawiązać dobry kontakt ze swoimi klientami i zmotywować ich do ciężkiej pracy. Jedynie dzięki temu na treningach będzie panowała faktycznie pozytywna atmosfera, przez co będą one prawdziwą przyjemnością dla ćwiczących.