• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Jakie uprawnienia daje nam kurs instruktora fitness?

Po ukończeniu kursu na instruktora fitness otrzymujemy dwie legitymacje instruktora rekreacji ruchowej - jedną w formie plastikowej, a drugą papierową. Jedna z nich jest w formie polskojęzycznej, natomiast druga – po angielsku. Oprócz tego uczestnicy otrzymują tutaj specjalny certyfikat, również w wersji po angielsku.

jakie uprawnienia po kursie instruktora fitnessCo bardzo ważne, wszystkie dokumenty wręczane po ukończeniu kursu są w pełni respektowane na terenie całej Unii Europejskiej i pozwalają na podjęcie legalnej pracy na terenie wszystkich państw członkowskich. Po zakończeniu takiego kursu można szukać zatrudnienia w wielu interesujących miejscach, takich jak siłownie, centra fitness, centra sportowe czy nawet kolonie oraz wyjazdy sportowe dla młodzieży. Taki kurs jest doskonałą propozycją dla osób zainteresowanych pracą w tym zawodzie, a które nie posiadają jeszcze odpowiednich dokumentów pozwalających na coś takiego. Z drugiej jednak strony mogą z niego skorzystać również i ludzie, którzy dawno temu ukończyli już podobne szkolenia, a teraz chcą po prostu odświeżyć całą swoją wiedzę lub jeszcze bardziej poszerzyć posiadane już kwalifikacje.

kurs instruktora fitnessKomplet dokumentów wręczanych po zakończeniu takiego kursu obejmuje zatem: świadectwo ukończenia części ogólnej kursu, świadectwo ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, certyfikat w wersji angielskiej umożliwiający szukanie legalnej pracy we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz dwie państwowe legitymacje w wersji plastikowej oraz papierowej.

Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Obie z nich kończą się specjalnym egzaminem, ale warto wiedzieć o tym, że nie każdy musi uczestniczyć w części teoretycznej. Z tego obowiązku zwolnione są przede wszystkim osoby które ukończyły studia wyższe na kierunku wychowanie fizyczne albo turystyka i rekreacja. W części tej nie muszą uczestniczyć również osoby, które ukończyły kurs instruktora rekreacji ruchowej.