• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Jak wygląda kurs na instruktora fitness?

W ciągu ostatnich paru lat zajęcia fitness prowadzone w profesjonalnych klubach zdobyły naprawdę dużą popularność. W przypadku tych najbardziej znanych placówek swój trening trzeba planować nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, bowiem często mają one bardzo napięte terminy.

jak zostać instruktorką fitnessIstnieje wiele rodzajów zajęć organizowanych w takich miejscach – zumba, aerobik, step i mnóstwo innych. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: kuszą nas obietnicą pięknej, wysportowanej sylwetki oraz możliwością skutecznego zadbania o własne zdrowie. Wszystko to sprawia, że współczesna branża fitness może być również doskonałą propozycją dla każdego, kto szuka dla siebie interesującej pracy. Oczywiście, aby zostać faktycznie dobrym instruktorem fitness, trzeba spełniać szereg istotnych warunków. Kandydat na takie stanowisko musi przede wszystkim odznaczać się dobrą kondycją fizyczną i poczuciem rytmu, bowiem umiejętności te są w tej pracy zwyczajnie niezbędne.

Oprócz tego niezwykle istotne są również zdolności w szybkim nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Dobry instruktor potrzebuje ich przede wszystkim do skutecznego motywowania swoich podopiecznych do wkładania w ćwiczenia jak największego wysiłku. Ważnym zadaniem instruktora jest również wprowadzenie na każdym spotkaniu tego typu rzeczywiście przyjaznej atmosfery. Dla klientów ma to być nade wszystko dobra zabawa, nie zaś męczarnia, w czasie której myśli się głównie o ilości spalonych dotychczas kalorii.

instruktorka fitnessWszystko to sprawia, że kurs na instruktora fitness nie jest wcale tak monotematyczny, jak mogłoby się wydawać. Obejmuje on szereg zajęć związanych zarówno z poszczególnymi rodzajami ćwiczeń jak i wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Spotkamy się tutaj również z elementami psychologii, dzięki którym przyszły kandydat na to stanowisku nauczy się zasad współpracy z innymi ludźmi. Niemniej jednak po jego ukończeniu i zdobyciu stosownych uprawnień z tym związanych można dla siebie szukać pracy w wielu różnych miejscach.