• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Kurs instruktora fitness – najważniejsze kwestie

Zanim wybierzemy dla siebie konkretny kurs instruktora fitness musimy dobrze zorientować się w kilku istotnych kwestiach z tym związanych.

dobry instruktor fitnessPrzede wszystkim trzeba dowiedzieć się, kto tak w ogóle będzie prowadził takie zajęcia. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem są zajęcia prowadzone przez prawdziwe "gwiazdy" fitness, ale siłą rzeczy przy czymś takim trzeba być przygotowanym na spore ceny.

Oprócz tego bardzo istotną rzeczą jest także to, czy po zakończeniu danego kursu otrzymamy odpowiedni zestaw dokumentów. Podstawą jest oczywiście certyfikat wystawiany przez daną szkołę, ale równie istotną rzeczą powinno być Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku, na której znajduje się numer identyfikacyjny nadany przez MEN.

Niezwykle istotną cechą dobrego kursu tego typu jest ponadto to, jakich tak właściwie rzeczy będziemy się na nim uczyli. Dobry kurs nie powinien skupiać się wyłącznie na umiejętnościach związanych z samymi ćwiczeniami fitness, bowiem nie są one jeszcze w pełni wystarczające do tego, aby wykonywać taki zawód w pełni profesjonalnie.

Każdy dobry instruktor powinien przede wszystkim posiadać jak najlepsze umiejętności interpersonalne, bowiem bez nawiązania dobrego kontaktu ze swoimi klientami prowadzone przez niego treningi nigdy nie będą niczym przyjemnym. Warto pamiętać o tym, że większość ludzi na treningi chodzi po to, aby spędzić dobrze czas i zadbać o swoje zdrowie czy sylwetkę, nie zaś po to, aby cierpieć pod opieką bardzo rygorystycznego trenera.

kurs instruktora fitnessOprócz tego w czasie takiego kursu powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej na temat ludzkiego ciała oraz najróżniejszych chorób, jakie je dotykają. Jedynie dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić, jakie ćwiczenia będą najlepsze dla danego klienta. Przy ustalaniu planu treningowego trzeba brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania konkretnej osoby, między innymi jej wady postawy czy niektóre choroby. Szeroka wiedza na temat dostępnych aktualnie ćwiczeń tego typu jest tutaj oczywiście bardzo przydatna.