• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Jak dbać o dobrą formę?

Aby zmienić swoje życie na lepsze i zawsze cieszyć się doskonałą formą, nie trzeba wcale stosować żadnych rygorystycznych zasad czy reguł. Wystarczy jedynie skorzystać z kilku podstawowych porad, dzięki którym każdy z nas będzie w stanie naprawdę skutecznie zadbać o stan swojego zdrowia i dobre samopoczucie na co dzień.

owoce zamiast cukruPierwszym mitem jaki musimy obalić w swoim życiu jest to, że cukier może być dobry dla naszego zdrowia. Wystarczy jedynie przypomnieć sobie jakikolwiek moment, w którym zjedliśmy dużo słodkich smakołyków – cukierków czy placków. Co prawda dają one chwilową przyjemność w ustach, ale już chwilę później zaczynamy obserwować u siebie wyraźny spadek energii i swego rodzaju otępienie. Powinniśmy w takim razie unikać tego typu smakołyków, chociaż dla niektórych osób jest to bardzo trudne. Kiedy nachodzi nas szczególna ochota na coś takiego, warto sięgnąć po owoce, bowiem również są one słodkie, a jednocześnie mogą być o wiele zdrowsze dla naszego organizmu. Warto zrezygnować również ze słodkich napojów czy nawet soków ze sklepu, w których zwykle znajdziemy mnóstwo cukru i substancji chemicznych. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zwykła woda albo zielona herbata.

ruch - podstawa nie tylko dla instruktora fitnessKolejną bardzo ważną rzeczą jest zapewnienie sobie każdego dnia odpowiedniej dawki snu. Wielu ludzi znajduje sobie tutaj liczne wymówki, chociażby zbyt dużą ilość pracy i obowiązków, z powodu której często "zarywamy" nocki. W rzeczywistości jednak nasza wydajność w pracy ulega w taki sposób znacznemu pogorszeniu, przez co musimy poświęcać jeszcze więcej czasu na wykonywanie niektórych rzeczy. Śpiąc 8-9 godzin na dobę będziemy znacznie bardziej wypoczęci i skoncentrowani, a stan naszego zdrowia wyraźnie się poprawi.

Następną istotną dla nas kwestią jest ruch. Aktywność fizyczna jest zwyczajnie niezbędna w naszym życiu, bowiem bez niej ludzki organizm nie jest w stanie funkcjonować w pełni poprawnie - dzięki uprawianiu jakichkolwiek sportów w krótkim czasie zaczniemy czuć się o wiele lepiej.