• "3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem" - Bruce Lee

   
 • "Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy"

   
 • „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.” - Lance Armstrong

   
 • „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”

   
 • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

   
 

Praca trenera personalnego – jak zacząć?

W obecnych czasach bardzo wielu ludzi marzy o tym, aby posiadać piękną i wysportowaną sylwetkę. Oczywiście, uzyskanie w pełni zadowalających efektów w tego typu kwestiach nie jest niczym prostym, przez co coraz większą popularność zdobywają trenerzy personalni.

praca trenera personalnegoWielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że faktycznie dobry trener tego typu może obecnie cieszyć się naprawdę wysokimi zarobkami, a ponadto często nie narzeka raczej na brak klientów chętnych do współpracy. Oczywiście, początki w tej branży nie są proste, bowiem w pierwszej kolejności należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie – dopiero wówczas można zacząć naprawdę poważnie zarabiać. Niemniej jednak mając wyrobione w tej branży nazwisko będziemy mogli liczyć na to, że prędzej czy później klienci będą zgłaszali się do nas sami, zaś my sami nie będziemy musieli raczej narzekać na brak pracy.

Jakie jednak są tak w ogóle zadania takiego trenera personalnego i jakie kwalifikacje musi posiadać taka osoba? Jak łatwo można się domyśleć, trener taki odpowiada za całość treningu swojego klienta. Pierwszym jego zadaniem jest przeprowadzenie z taką osobą dokładnego wywiadu i dowiedzenie się, czego tak w ogóle oczekuje ona od swojego treningu. Następnie trzeba przygotować dla niej cały plan treningowy – na tym jednak współpraca z trenerem wcale się nie kończy. Musi on stale kontrolować postępy swojego podopiecznego i w razie potrzeby motywować go na najróżniejsze sposoby do dalszych wysiłków na rzecz uzyskania wymarzonej sylwetki.

trener personalnyWszystko to sprawia, że program nauczania na kursach przeznaczonych dla takich osób nie jest wcale tak wąski, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, niezwykle istotne jest tutaj zdobycie szerokiej wiedzy na temat wychowania fizycznego oraz budowy ludzkiego ciała, ale ważną kwestią są również odpowiednie umiejętności interpersonalne. Cały wysiłek jaki trzeba włożyć w takie kształcenie może jednak być jak najbardziej opłacalny, bowiem taki zawód przyniesie nam naprawdę spore zarobki.